Istorija

Kavos kilmė

Istorikų duomenimis, kavos ištakos yra šiandieninės Etiopijos teritorijoje. Archeologiniai tyrinėjimai rodo, jog kava šiame regione buvo auginama nuo tada, kai čia apsigyveno žmonės.

Kaldžio legenda

Kaip ir daug kitų dalykų, kava buvo atrasta atsitiktinai. Esama daug legendų apie tai, kaip ji buvo atrasta. Garsiausia jų – legenda apie ožkaganį Kaldį iš Kafos regiono Etiopijoje. Vieną dieną Kaldis pastebėjo, kad vakare jo ožkoms labai sunku nusiraminti. Ožkos visą dieną kramsnojo glotnius kavamedžio lapus ir raudonas uogas. Šių uogų Kaldis paragavo pats ir greitai tapo toks pat judrus kaip ir jo ožkos. Po to šiek tiek uogų jis įmetė į laužą, ir iš ugnies pasklido malonus aromatas. Vėliau kažkas sugalvojo uogas trinti ir maišyti su karštu vandeniu, kad jų skonis nebūtų toks stiprus. Taip atsirado kavos gėrimas.

Kelionė į Europą

Gandai apie šį gėrimą XVII amžiuje pasiekė Europą. Pirmieji kavą į Europą atgabeno Venecijos pirkliai, kurie pradėjo importuoti žalią kavą iš Muchos uosto. Iš Italijos kava buvo eksportuojama į kitas Europos šalis. Pirmieji miestai, kuriuose kava labiausiai įsitvirtino, buvo Marselis, Amsterdamas ir Londonas.

Švietimo laikotarpiu XVIII amžiuje kava buvo siejama su šiuo laikotarpiu itin vertinamu aiškiu mąstymu ir intelektualiais pokalbiais.

Back to top